Typ charakteru jako fundament związku

Nie ma dwóch takich samych osób, o czym może przekonać się każdy, kto często odwiedza portale randkowe. Wszyscy bardzo się od siebie różnimy i jest to piękne. Nie zmienia to jednak w niczym faktu, że można ludzi podzielić na określone kategorie w zależności od tego, w jaki sposób wyrażają swoje emocje.

Mowa tutaj o klasycznych czterech typach charakteru, osobowości czy temperamentu. Niezależnie od nomenklatury, bardzo wyraźnie widać, że osoby dopasowujące się w oparciu o te kategorie, zazwyczaj są w stanie lepiej porozumiewać się między sobą niż na skroś tych grup.

Temperament a randki

Randki internetowe często kojarzą ze sobą osoby bardzo różne, ale związki budują najczęściej osoby bardziej niż mniej do siebie podobne. Są to sangwinicy, cholerycy, melancholicy i flegmatycy. Do tego dochodzi jeszcze rozróżnienie na introwertyków i ekstrawertyków.

Mówiąc krótko, ekstrawertyczny choleryk, czyli dusza towarzystwa, która łatwo wpada w gniew i łatwo się uspokaja, dobrze zrozumie się z kimś podobnym. Jeśli jednak spotka introwertycznego melancholika, ten będzie go denerwował swoimi skłonnościami do izolacji, a do tego choleryk będzie się jawił melancholikowi jako osoba niezrównoważona. Taki sposób dopasowania osób nie zadziała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *