Kobiety i mężczyźni – różnice płci

Kobiety i mężczyźni są różni od siebie. Różnice te są istotne i nie należy ich ukrywać. Warto im się przyjrzeć i wyciągnąć z nich wnioski, ponieważ mają realny wpływ na to, co robimy i jak się zachowujemy, więc muszą przekładać się też mocno na interakcje pomiędzy płciami.

Stereotypy i fakty

W dostrzeganiu różnic należy jednak uważać, ponieważ jak pokazują badania przeprowadzone przez amerykańskie telekomy, to wcale nie kobiety spędzają więcej czasu pod telefonem, chociaż badania te nic nie mówią o powodzie korzystania z telefonu. Nie wiemy, czy są to rozmowy prywatne, czy prowadzone w celach zawodowych.

Niektóre różnice charakteryzują się też wielką zmiennością, jeśli chodzi o konkretne osoby. Większość mężczyzn zazwyczaj podnieca się bardzo łatwo i dąży do szybkiego zaspokojenia, a większość kobiet potrzebuje długiej gry wstępnej i liczy na dłuższe zbliżenie. Nie brakuje jednak osób o dokładnie przeciwnych oczekiwaniach.

Mężczyźni najczęściej też woleliby mieć więcej partnerek niż mniej. Kobiety bynajmniej nie są tutaj inne od mężczyzn, ponieważ z różnych badań wynika, że pożądaną liczbą partnerów dla kobiet jest około 5. W przypadku mężczyzn jest to jednak aż 20 partnerek, więc dysproporcja jest potężna.

Dodaj komentarz