Pierwsza randka to wcale nie ryzyko

Jednym z bardzo często poruszanych argumentów przez osoby, które odkładają w nieskończoność przeniesienie znajomości z portalu randkowego do tak zwanego realu, jest kwestia, iż pierwsze spotkanie traktują jako ryzyko i twierdzą, że nie warto ryzykować. Ale czy naprawdę jest to ryzyko?

Co takiego ryzykujemy?

Postawione powyżej pytanie jest tutaj kluczowe – co właściwie ryzykujemy zamieniając randki internetowe na randki klasyczne? Jeśli naszym celem jest tylko zabijanie czasu w Internecie, to zawsze możemy po prostu zmienić osobę i nic się nie stanie. Jeśli jednak naszym celem jest rozwinięcie jakiejś bardziej wartościowej znajomości, wtedy spotkanie w realu jest normalnym krokiem naprzód.

Tak naprawdę nie ryzykujemy wtedy nic, ponieważ portal randkowy ma być dla nas jedynie miejscem poszukiwania osób, z którymi możemy zdecydować się na taki krok. Znajomości pozostające tylko w Internecie są dla nas fazą wstępną i jeśli jakaś znajomość nie jest w stanie wyewoluować ponad tę fazę wstępną, nie mają, a przynajmniej nie powinny mieć dla nas żadnego znaczenia. Wręcz przeciwnie, zakończenie takiej znajomości jest dla nas korzystne, ponieważ możemy od razu zająć się kolejną znajomością, która zaowocuje udanym związkiem.

Dodaj komentarz