Podejmowanie wspólnych decyzji

Jednym z najważniejszych sygnałów, że związek jest poważny, a przynajmniej taki się staje, jest podejmowanie wspólnych decyzji w wielu kwestiach.

Od szczegółu do ogółu

Na początku oczywiście wspólne decyzje są podejmowane rzadko i w niewielu kwestiach. Można powiedzieć, że pierwsza wspólna decyzja pojawia się wtedy, kiedy portal randkowy kojarzy nas ze sobą i my się godziny na rozpoczęcie związku z tą właśnie osobą.

Potem wspólnie decydujemy, jak będą wyglądać nasze randki online. Nie o to tu jednak tak naprawdę chodzi. Prawdziwe decyzje zaczynają się w chwili, kiedy dotykają one naszego życia i przekładają się na tworzenie realnej, fizycznej wspólnoty.

Nie musi to być oczywiście od razu kredyt hipoteczny na wspólny dom, ale jeśli już podejmujemy decyzje o miejscu pracy z uwzględnieniem potrzeb partnera, nie jest to jeszcze decyzja bezpośrednio wspólna, bo pracować będziemy sami, choć ścieżka kariery będzie już inna, niż mogłaby być.

Musimy być świadomi tego, że w pewnym momencie nawet teoretycznie zupełnie indywidualne decyzje będą miały też przełożenie na drugą osobę i jeśli chcemy, by nasze życie rozwijało się zgodnie w związku, musimy uwzględniać uczucia i oczekiwania drugiej osoby w naszych decyzjach. Najlepiej także poprzez zwykłe omówienie decyzji z partnerem czy partnerką.

Dodaj komentarz