Portal randkowy nie jest plastrem na ranę

W dziejach świata jeszcze nigdy nie było tak przystępnego miejsca do poznawania nowych ludzi, jak internetowe portale randkowe. Randki internetowe są bardzo łatwo dostępne i wśród milionów potencjalnie zainteresowanych ludzi od razu możemy wyłowić kogoś, kto będzie przynajmniej wstępnie zainteresowany znajomością właśnie z nami.

Ten mechanizm nierzadko wykorzystywany jest przez osoby, które właśnie się rozstały i jeszcze goją wciąż niezaleczone rany po rozstaniu. W takiej sytuacji warto jest powstrzymać się na jakiś czas przed korzystaniem z portali randkowych lub przynajmniej robić to szczególnie ostrożnie, nie robiąc przy tym złudnej nadziei innym osobom.

Nie rzucajmy się w nowy związek

Zaraz po rozstaniu jesteśmy bardzo wrażliwi, ponieważ cały czas obwiniamy się o porażkę z poprzedniego związku, nawet jeśli wiemy, że nie było w tym naszej bezpośredniej winy. Związków nie da się opisywać tylko chłodną logiką i zamykać ich jak przeczytane rozdziały w książce.

W najgorszym wypadku możemy trafić na osobę, która poluje właśnie na ludzi po rozstaniu i kilkoma komplementami chce zdobyć przelotną znajomość.

Równie złe są jednak sytuacje, w których to my rozpoczynamy nowy związek tylko dlatego, że poznana osoba jest ładna, zabawna, miła… Mimo że zupełnie do nas nie pasuje, liczy się tylko fakt, że dzięki nowej znajomości zapominamy o bólu rozstania. Skuteczność portali randkowych w tym aspekcie staje się dla nas analogicznie dość dużym problemem.

Dodaj komentarz