Typ charakteru jako fundament związku

Nie ma dwóch takich samych osób, o czym może przekonać się każdy, kto często odwiedza portale randkowe. Wszyscy bardzo się od siebie różnimy i jest to piękne. Nie zmienia to jednak w niczym faktu, że można ludzi podzielić na określone kategorie w zależności od tego, w jaki sposób wyrażają swoje emocje.

Mowa tutaj o klasycznych czterech typach charakteru, osobowości czy temperamentu. Niezależnie od nomenklatury, bardzo wyraźnie widać, że osoby dopasowujące się w oparciu o te kategorie, zazwyczaj są w stanie lepiej porozumiewać się między sobą niż na skroś tych grup.

Temperament a randki

Randki internetowe często kojarzą ze sobą osoby bardzo różne, ale związki budują najczęściej osoby bardziej niż mniej do siebie podobne. Są to sangwinicy, cholerycy, melancholicy i flegmatycy. Do tego dochodzi jeszcze rozróżnienie na introwertyków i ekstrawertyków.

Mówiąc krótko, ekstrawertyczny choleryk, czyli dusza towarzystwa, która łatwo wpada w gniew i łatwo się uspokaja, dobrze zrozumie się z kimś podobnym. Jeśli jednak spotka introwertycznego melancholika, ten będzie go denerwował swoimi skłonnościami do izolacji, a do tego choleryk będzie się jawił melancholikowi jako osoba niezrównoważona. Taki sposób dopasowania osób nie zadziała.

Dodaj komentarz